خبر های دسته اول
خانه / ویزای بلژیک / ویزای بلژیک , ارزانترین پکیج ویزای بلژیک در ایران

ویزای بلژیک , ارزانترین پکیج ویزای بلژیک در ایران

ویزای بلژیک

بلژیک کشوری سلطنتی و عضو اتحادیه اروپاست. این کشور مقر اصلی اروپا بوده و عضو منطقه شینگن بوده و برای سفر به این کشور نیاز به ویزای بلژیک می باشد. در همسایگی بلژیک کشورهای فرانسه، لوزامبورگ، هلند و آلمان قرار دارند.افزایش سفرهای توریستی و رفت و آمد به این کشور بیشتر به علت تشکیل شدن نیمی از مساحت بلژیک توسط جاذبه های طبیعی، تاریخی و جنگل های آن به خاطر داشتن آب و هوایی بارانی و معتدل است.

ویزای بلژیک

چرا باید ویزای بلژیک بگیریم؟

همانطور که میدانید رفت و آمد به کشورهای عضو منطقه شینگن نیازمند دریافت ویزا می باشد. کشور بلژیک نیز به علت عضویت در منطقه شینگن و همچنین به این دلیل که مقر اصلی اتحادیه اروپا نیز محسوب می شود نیازمند دریافت ویزای شنگن است.برای دریافت ویزای بلژیک و مورد بررسی قرار گرفتن درخواست ویزا توسط سفارت بلژیک در صورتی که قصد ورود و خروج به چند کشور عضو پیمان شنگن را دارید باید مقصد اصلی خود را کشور بلژیک در نظر بگیرید.

در این صورت است که درخواست ویزای بلژیک شما مورد بررسی قرار خواهد گرفت.مقصد اصلی کشوری است که شما قصد دارید بیشترین زمان سفر خود را در آن منطقه بگذرانید.یکی دیگر از راه هایی که  بتوانید از خاک کشورهای عضو پیمان شنگن وارد کشور بلژیک شوید داشتن ویزای شنگن است. شما با داشتن ویزای شنگن می توانید از دیگر کشور های منطقه شنگن به بلژیک راه پیدا کنید

 

ویزای بلژیک و انواع آن

شما باید قبل از درخواست و اقدام برای دربافت ویزای بلژیک بسته به سفرتان و هدفتان از آن نوع ویزای خود را مشخص کنید.

 

دسته بندی ویزای بلژیک

گرفتن ویزا برای اجازه اقامت در کشور بلژیک که در این صورت باید برای دریافت ویزای بلژیک برای طولانی مدت اقدام نمایید.گرفتن ویزای بلژیک برای اقامت در این کشور برای طولانی مدت که اصولا برای ادامه تحصیل نیز درخواست داده می شود. با گرفتن این ویزا اجازه اقامت موقت در این کشور را به دست خواهید آورد.گرفتن ویزای بلژیک برای مدت زمان کوتاه که این نوع ویزا برای سفرهای توریستی درخواست داده می شود. همچنین برای سفرهای تجاری نیز باید برای دریافت ویزای کوتاه مدت اقدام نمایید.گرفتن ویزای بلژیک برای پس از ازدواج و عضو شدن در خانواده نیز یکی دیگر از انواع ویزای بلژیک است. این نوع درخواست ویزا برای زمانی است که با یک فرد بلژیکی یا تابع یکی از کشورهای اروپایی ازدواج کرده اید. همچنین زمانی که همسر شما خارجی  بوده ولی اقامت بلژیک داشته باشد شما باید برای الحاق به خانواده درخواست ویزای بلژیک خود را بدهید.

 

سفارت و دریافت ویزای بلژیک و نکاتی حائز اهمیت

شش الی ۸ هفته قبل از سفر خود به کشور بلژیک باید برای دریافت وقت ملاقات خود اقدام نمایید. در ابتدای کار برای دریافت زمان ملاقات برای ویزای فوری بلژیک باید با ثبت نام اینترنتی یک کد دریافت کنید.بدون داشتن این کد امکان ثبت قرار ملاقات در سایت سفارت بلِژیک امکان پذیر نیست. پس از دریافت کد اینترنتی قادر به تغییر اطلاعات خود نخواهید بود. پس در کامل کردن اطلاعات و صحت آن ها نهایت دقت را داشته باشید.

از فرم پرینت تهیه کرده و در روز تعیین شده برای دریافت ویزای بلژیک آن را به همراه خود داشته باشید. حضور فرد متقاضی برای ویزای بلژیک ضروری است و حتما فرد متقاقضی با مشخصات و نامی که ثبت شده است باید در سفارت برای دریافت ویزای بلژیک حضور یابد.در صورت عدم حضور فرد متقاضی برای سه ماه امکان درخواست ملاقات مجدد برای دریافت ویزای بلژیک داده نخواهد شد.

برای پرداخت مبالغ دریافت ویزای بلژیک باید از یورو استفاده کنید. ولی برای درخواست وقت سفارت بلژیک و فرمهایی که برای درخواست ویزای بلژیک به آن نیاز دارید هزینه ای لازم نیست و رایگان است.در نهایت بعد از اعلام نهایی درخواست ویزای بلژیک در صورت تایید شدن درخواست متقاضی باید برای ارائه رسید پرداخت هتل و بلیط خود اقدام نماید.

 

خرید بلیط هواپیما بلژیک

پرواز مستقیم از ایران به بلژیک در حال حاضر وجود ندارد. سفر با پروازهای امارات، اتریشی، آلیتالیا، اکراینی، اتحاد و لوفتهانزا با یک توقف امکان پذیر است. پرواز به وسیله هواپیمایی ترکیش ایرلاین ترکیه با یک توقف در استانبول جز بهترین مسیرها می باشد.

 

سفارت بلژیک کجاست

برای مراجعه به سفارت بلژیک باید به استان تهران، خیابان فرشته، خیابان آقا بزرگی، بن بست شیرین شماره ۴ مراجعه نمایید.برای مراجعه حضوری به سفارت بلژیک از ساعت ۸ تا ۱۵ از روز یکشنبه تا پنج شنبه اقدام نمایید.

 

هزینه درخواست ویزای بلژیک

برای دریافت ویزای طولانی مدت که شامل ویزای دانشجویی و الحاق به خانواده می شود نیاز به ۱۸۰ یورو است.برای دریافت ویزای بلژیک برای سفرهای توریستی، تجاری و یا ملاقات خانوادگی که در دسته ویزای کوتاه مدت هستند نیاز به ۶۰ یورو می باشد.در صورت رد شدن درخواست ویزای بلژیک شما امکان استرداد این مبلغ وجود ندارد.اگر درخواست ویزای شما مردود شد می توانید برای پس گرفتن گذرنامه خود مراجعه کنید. و در جوابیه خود از مراحلی که برای رجوع ذکر شده است اطلاع پیدا کنید. و در مدت زمان قید شده در جوابیه به اصلاح دلایل رد ویزای خود بپردازید.

 

و در نهایت مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای بلژیک

 • دو قطعه عکس ۳*۴ که باید جدید، تمام رخ، رنگی و با زمینه روشن باشد.
 • دریافت کپی از تمام سندات مالکیت که به نام فرد متقاضی است.
 • به همراه داشتن گذرنامه با حداقل داشتن ۶ ماه زمان  اعتبار و گرفتن دو کپی از صفحه اول گذرنامه
 • گرفتن کپی از تمامی صفحات شناسنامه
 • حداقل مانده حساب موجودی بابت هر نفر ۴۰ میلیون تومان می باشد.
 • دارندگان حساب های سپرده باید از قراردادهای سپرده کوتاه مدت و یا بلند مدت خود کپی تهیه کنند.
 • دارندگان حساب های جاری باید گواهی تمکن مالی صادره از امور بین الملل بانک به همراه ریز پرینت سه ماه آخر خود را تهیه نمایند.

مدارک شغلی مورد نیاز

صاحبان شرکت های خصوصی :

 • کپی از روزنامه رسمی شرکت
 • کپی از روزنامه آخرین تغییرات شرکت

کارمندان بخش خصوصی :

 • گواهی سابقه بیمه از تامین اجتماعی یک سال قبل از سفر
 • گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی

کارمندان ارگان ها و شرکت های دولتی :

 • کپی از آخرین فیش حقوقی
 • کپی از آخرین حکم کارگزینی

کسبه :

 • کپی از کارت بازرگانی و یا کپی از جواز کسب
 • هییت علمی دانشگاه و دانشجویان :
 • کپی از حکم استخدام عضو هیات علمی

کارت بین المللی دانشجویی

همچنین از دیگر مدارک مورد نیاز باید به ؛ کپی از ویزاهای قبلی استرالیا، سوییس، انگلیس، کانادا، آمریکا و شنگن، کپی از گذرنامه فعلی

نکته : تمام مدارک باید به انگلیسی ترجمه شده و مهر و امضا رسمی دارالترجمه را به همراه داشته باشند.

در صورت تقاضای ویزای بلژیک می توانید با تهیه مدارک فوق و تعیین وقت قبلی با کارشناسان ویزاگردی تماس بگیرید .

 

جهت اخذ ویزای ارزان بلژیک و وقت سفارت بلژیک با ما تماس بگیرید.

درباره Admin

2 دیدگاه ها

 1. سلام بدون سند ملکی و با داشتن شینگن فرانسه شانس ویزا شدن به چه صورته؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب وردپرس